سفیر آمریکا در آلمان به عنوان سرپرست اطلاعات ملی منصوب شد

سفیر آمریکا در آلمان به عنوان سرپرست اطلاعات ملی منصوب شد

پنجشنبه, 20 فوریه, 2020 - 15:30
ریچارد گرنل سفیر کنونی آمریکا در آلمان
واشنگتن: الشرق الاوسط

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه (۱۹ فوریه) ریچارد گرنل سفیر این کشور در آلمان را به سمت سرپرست سازمان اطلاعات ملی کشور منصوب کرد.
به گزارش فرانس پرس، تعیین گرنل در چنین پست حساسی انتقاد عده ای را به دنبال داشت چرا که گرنل سیاستمداری است که به اظهارات بی پرده شناخته می شود.
به هر حال، گرنل برای آغاز به کار در سمت جدید خود نیازمند تایید مجلس سنا نیست چرا که ترامپ او را برای یک دوره موقت به عنوان سرپرست سازمان اطلاعات ملی معرفی کرده است.
دوره ریاست جوزف مک گوایر ژنرال بازنشسته آمریکایی مدیر موقت سازمان اطلاعات ملی در ماه مارس به پایان می رسد.
ترامپ با انتشار توییتی درباره گرنل گفت «گرنل به بهترین نحو کشورمان را نمایندگی کرد و من مشتاقانه منتظر همکاری با او هستیم. مایلم از جوزف مک گوایر به خاطر فعالیت درخشانش تشکر کنم. امیدوارم که در سمت های دیگر دولت با او همکاری کنم».
رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا وظیفه نظارت بر مرکز اطلاعات و ضد اطلاعات و فعالیت سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) را بر عهده دارد. او زیر نظر رییس جمهور فعالیت می کند.
مواضع گرنل در حمایت از سیاست های دولت ترامپ درباره ایران و چین و دفاع از دیدگاه های غیر همسو دولت آمریکا با اروپایی ها همواره جنجال آفرین بوده است.
گرنل پارسال و اندکی پس از آغاز به کار به عنوان سفیر آمریکا در آلمان در اظهاراتی از سیاستمداران راستگرا در اروپا حمایت کرد.
عده ای خواستار اخراج او به دلیل مواضعش شدند.
گرنل به نظر ترامپ فرد مخلص است که از او در جریان محاکمه و استیضاح در کنگره حمایت کرد.
گرنل یکی از حامیان ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای