​لرزه ویروس کرونا بر بازار لوکس جهان

​لرزه ویروس کرونا بر بازار لوکس جهان

فروشگاه‌های اروپایی برخی از شعب خود را در چین تعطیل کردند
شنبه, 8 فوریه, 2020 - 13:00
پاریس: الشرق الاوسط

ویروس جدید کرونا، لرزه بر بازار کالاهای لوکس در چین و خارج از آن انداخته‌است. این در حالی است که چینی‌ها بزرگترین مصرف‌کننده این کالاها در جهان هستند و آنها چیزی بین ۳۳ تا ۳۵ درصد از ارزش کالاهای لوکس را در سطح جهانی هزینه می‌کنند.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری فرانسه، چینی‌ها بیش از همه مشتری‌های بزرگ برای کالاهای لوکس در کشور خود و در آسیا هستند، جایی که مارک‌های لوکس دارای فروشگاه‌های گسترده‌ای هستند.

چین همچنین در جایگاه نخست اعزام گردشگران قرار دارد، زیرا طبق اعلام سازمان جهانگردی جهانی، حدود ۱۵۰ میلیون سفر به خارج از کشور در سال ۲۰۱۸ ثبت کرده‌است و در مدت اقامت در خارج از کشور، چینی‌ها ۲۷۷ میلیارد دلار خرج کرده‌اند.

در اروپا، لباس‌های لوکس در صدر لیست خریدهای معاف از مالیات برای توریست‌های چینی قرار دارند یعنی (۴۳٫۷ درصد با نرخ هزینه ۱٬۲۸۱ یورو).

به گفته Planet (شرکت تخصصی معافیت مالیاتی) فروشگاه‌ها با (۲۳٫۸ درصد؛ ۱۱۷۲ یورو) در جایگاه دوم قرار دارند.

در پاریس و حومه آن که مقصد برتر اروپایی برای گردشگران چینی است، آنها ۲۶ درصد از بودجه سفر خود را صرف خرید می‌کنند.

هایپرمارکت‌های فرانسوی (گالری لفیس، برانتان و لو بن مارچه) ۵۷٫۹ درصد خریدها را به خود اختصاص داده‌اند که میانگین هزینه آن در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲٬۱۹۳ یورو است.

به گفته دو منبع، فروشگاه‌های «گالری لافایت» به دلیل کاهش فروش ناشی از کاهش تعداد گردشگران چینی، تیم اختصاصی خود برای پذیرایی از مشتریان را کاهش داده‌اند. طبق گفته‌های منابع، این موضوع پیگیری‌های دقیقی را به دنبال داشته‌است.

گروه Capri Holdings (که شامل مارک‌های Versace , Michael Kors و Jimmy Choo است) اعلام کرد که اوضاع در چین منجر به سود اضافی خواهد شد.

«بربری» بریتانیا نیز اعلام کرد ۲۴ فروشگاه از ۶۴ فروشگاه خود را در چین بسته‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای