​Avustralya’daki bir dükkan sahibinden ilginç tuvalet kağıdı formülü

​Avustralya’daki bir dükkan sahibinden ilginç tuvalet kağıdı formülü

Çarşamba, 25 Mart, 2020 - 17:45
Bir dükkanda bir rolü tuvalet kağıdının 3.50 iki rulonun ise fiyatının 99 Avustralya doları olduğu görülüyor (Daily Mail)
New York/Şarku’l Avsat

Koronavirüs salgını tüketiciler arasında paniğe neden olurken, özellikle tuvalet kağıdına olan rağbet mağazalardaki rafların boşalmasına yol açtı. Avustralya’daki bazı dükkanlarda ise tüketiciler arasında kavga dahi yaşandı.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, Avustralya'daki bir mağaza sahibi, tüketicilerin çok sayıda tuvalet kâğıdı satın almasını ve evlerde depolama yapılmasını engellemek için yenilikçi bir adım attı.

Sidney’deki Redfern dükkânının sahi olan Hazem Sedda, bir tuvalet kağıdı rulosunu 3.50 Avustralya doları, iki rulonun ise fiyatını artırarak 99 Avustralya dolarına satma kararı aldı.

Sidney’in batısında yer alan dükkanın içinden çekilen fotoğrafta bir tuvalet kağıdı rulosunun 3.50, iki rolunun ise 99 Avustralya dolarına satıldığı görüldü. Kağıdın üzerinde ise ‘Açgözlü olma, başkalarını da düşün’ notunun yer aldığı belirtildi.

Sedda, başlangıçta her müşterinin bir tuvalet kağıdı aldığını, daha sonra ise korona salgınının artması ile birlikte insanların daha çok tuvalet kağıdı almaya başladığını söyledi. Müşterilerinin iki ya da üç rulo birden alarak evde ailesine götürdüğünü söylediklerini belirten Sedda, fiyatları artırmanın herkesi bir tane almaya mecbur bıraktığını söyledi.

Hazem Sedda, asıl amacının tüm vatandaşlara özellikle de yaşlılara tuvalet kağıdı satmak olduğunu belirtti.

Bu ayın başlarında tuvalet kağıdı konusunda ülkede bazı dükkanlarda arbede yaşanmıştı. Koronavirüs sebebiyle 9 kişinin hayatını kaybettiği Avustralya’da 2 bin 500 vaka bulunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya