​Suudi Arabistan, Yemen’de dezenfektasyon kampanyası başlattı

​Suudi Arabistan, Yemen’de dezenfektasyon kampanyası başlattı

Çarşamba, 25 Mart, 2020 - 09:30
Hadramut’taki dezenfektasyon kampanyasına katılanlar (Yemen'i Kalkındırma ve Yeniden Yapılandırma Programı)
El Mukelle/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan'ın Yemen'i Kalkındırma ve Yeniden Yapılandırma Programı dün Hadramut bölgesindeki el Mukelle’de Hadramut Valisi General Faraj Salemin Al-Bahseni’nin katılımıyla koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için dezenfektasyon kampanyası başlattı.

Yemenli vatandaşların korunması için alınan önlemlerin bir parçası olarak yapılan dezenfektasyon kampanyası ile Hadramut’un sahil bölgelerindeki halka açık alanlar, alışveriş merkezlerinin yanı sıra, sokak ve kalabalık alanlar temizlendi. Yemen'i Kalkındırma ve Yeniden Yapılandırma Programı’nın başlatmış olduğu kampanya, Halk Sağlığı ve Nüfus Bakanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirildi.

Hadramut Valisi General Faraj Salemin Al-Bahseni yaptığı açıklamada, Hadramut’un kendileri için değerli olduğunu belirterek, görevlerinin vatandaşları hastalıktan korumak olduğunu, bu sebeple önlem aldıklarını ifade etti.

Yapılan bu kampanya, vatandaşları koronavirüs salgınından korumak için yerel yetkililer tarafından uygulanan önleyici tedbirler çerçevesinde gerçekleşti. Suudi Arabistan'ın Yemen'i Kalkındırma ve Yeniden Yapılandırma Programı, sağladığı bu destekle halka açık alanların dezenfekte edilmesinin önemine değindi. Hadramut Valisi Al-Bahseni, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a, çeşitli zorluklarla yüzleşen Yemenlilere verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.

Kampanya aynı zamanda, Yemen'i Kalkındırma ve Yeniden Yapılandırma Programı’na bağlı Yüksek Acil Durum Komitesi'nin Hardamut’ta genişletilmiş toplantısından sonra uygulanacak tedbir paketinin bir parçası. Toplantıda, pazarların kapatılması, bölgeye girişin engellenmesi, restoranların çalışma saatinin düzenlenmesi, gerektiğinde sokağa çıkma yasağı gibi konular masaya yatırıldı.

Hadramut Sağlık Ofisi Genel Müdürü Dr. Riyad El Cerari, dezenfekte kampanyasının alınan ihtiyati tedbirler kapsamında yapıldığını, Hadramut’un tüm bölgelerini içereceğini belirterek, tüm bölge adına verilen destekten ötürü Suudi Arabistan Krallığı’na teşekkür ettiğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya