​Koronavirüs yayılıyor: Bahreyn’de 2, Kuveyt’te 5 vaka

​Koronavirüs yayılıyor: Bahreyn’de 2, Kuveyt’te 5 vaka

Salı, 25 Şubat, 2020 - 08:45
Kuveyt Sağlık Bakanı Şeyh Basil es-Sabah (sağda) Kuveyt'teki Şeyh Saad Havalimanı'nda basına konuşuyor (AFP)
Manama-Kuveyt/Şarku’l Avsat

Bahreyn Sağlık Bakanlığı,  İran’dan gelen bir vatandaşta daha yeni tip koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Böylece Bahreyn’deki vaka sayısı 2’ye yükseldi. Kuveyt’te ise, İran’a seyahat etmiş iki kişide virüs tespit edildi.

Bakanlık, İran’dan Dubai üzerinden gelen bir vatandaşta yapılan kontrollerin ardından virüsün teşhis edildiğini ve söz konusu vatandaşın İran gezisi sırasında yanında olan eşi ve kayınbiraderine yapılan kontrollerde ise virüse rastlanmadığını bildirdi.

Koronavirüsten etkilenen ülkelerden gelen tüm yolcuları incelemek için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Bakanlık, söz konusu kişilerin 14 gün boyunca karantinada tutulduklarını da ifade etti.

Bahreyn Sivil Havacılık Kurumu ise Dubai ve Sharjah (Şarika) Uluslararası Havalimanı'ndan gelen tüm uçuşların 48 saat süreyle askıya alındığını duyurdu.

Kuveyt’te de, İran’a seyahat etmiş iki kişide virüs tespit edildi.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı, İran’dan gelen iki kişide koronavirüs tespit edildiğini ve ülkedeki vaka sayısının ise 5’e yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık, söz konusu iki kişiyle aynı uçakta yer alan kişilerin karantinaya alındığı ve havaalanından hastaneye götürüldüklerini belirtti.

Kuveyt Sağlık Bakanlığı, tüm vatandaşlar ve ülkede yaşayanlara toplum sağlığını korumak için yetkili makamlar tarafından verilen talimatlara uyma çağrısında bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya