Prens Halid bin Selman: Refik Hariri’yi İran milisleri öldürdü

Prens Halid bin Selman: Refik Hariri’yi İran milisleri öldürdü

Pazar, 16 Şubat, 2020 - 13:15
Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, İran milislerinin yıkım kültüründen başka bir şey bilmediğini ifade ederek, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’ye suikast düzenleyenlerin de İran milisleri olduğunu iddia etti.

Prens Halid bin Selman, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Refik Hariri'nin Lübnan'da yeniden yapılanma ve istikrarı sağlama yürüyüşüne öncülük eden reformist ulusal bir lider olduğunu belirtti.
Suudi Bakan Yardımcısı söz konusu tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“Refik Hariri 15 yıl önce öldürüldü. Vatanında yeniden yapılanma ve istikrarı sağlama yürüyüşüne öncülük eden, farklı mezheplerden binlerce insana hitap eden reformist ulusal bir liderdi. Kendisinden ve savunduğu ulusal kalkınma projesinden rahatsız olan İranlı hain milisler tarafından öldürüldü. Onlar yıkım kültüründen başka bir şey bilmiyor. Refik, Rabbinin yanına gitti. Hariri’nin vizyonu ve istikrarı, refahı ve bir arada yaşamayı amaçlayan ulusal projesi, vatanına veya vatandaşların onuruna inanmayan mezhepçi milislerin planlarıyla mücadele etmek için devam ediyor.”


Editörün Seçimi

Multimedya