Kral Selman Gine Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

Kral Selman Gine Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

Perşembe, 13 Şubat, 2020 - 12:30
Kral Selman ve Gine Cumhurbaşkanı (SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün, başkent Riyad’da Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliği alanları ile bunları güçlendirme yollarını gözden geçirildi.

Söz konusu görüşmeye, Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Devlet Bakanı ve Kral Selman'ın Müşaviri Prens Dr. Mansur bin Mutab bin Abdulaziz, Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan ve Afrika İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ahmed Abdulaziz el-Kattan gibi birçok üst düzey isim de katıldı.

Diğer yandan Gine Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyet başkent Riyad’daki Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi’ni (KSRelief) ziyaret ederek KSRelief Genel Sekreteri ve Suudi Kraliyet Mahkemesi Genel Danışmanı Dr. Abdullah Rabia ve diğer yetkililer ile görüştü. Görüşmede, yardım düzeyindeki gelişmelerin yanı sıra Gine’de ihtiyaç duyulan yardım mekanizması konuları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Conde, Suudi Arabistan liderliğinde ülkesine yapılan insani yardımlar için övgüde bulunarak, yapılan yardımların iki ülke arasındaki mevcut işbirliğini yansıttığını belirtti. Conde, açıklamasında, yardımların aynı zamanda Suudi Arabistan ve Gine halkı arasındaki dayanışma ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağladığını belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya