Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Bedelini çok ağır ödeyecekler, atacağımız adımları yarın açıklayacağım

Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Bedelini çok ağır ödeyecekler, atacağımız adımları yarın açıklayacağım

Salı, 11 Şubat, 2020 - 17:00
Türkiye tarafından desteklenen iki Suriyeli savaşçı (AFP)
Ankara/Şarku’l Avsat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rejimi ciddi manada orada özellikle de İdlib’te misliyle belalarını buldular ama yetmez daha devam edecek. Bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Bu adımları da yarın kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.

Reuters'ın haberine göre, Erdoğan, “Yarın ki grup toplantımızda Suriye meselesini ve bundan sonra atacağımız adımları, nitekim dün yapmış olduğumuz üst düzey toplantıda gerekli karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik. Rejimi ciddi manada orada özellikle de İdlib’te misliyle belalarını buldular ama yetmez daha devam edecek. Bunlar bizim Mehmetlerimize saldırdıkça bedelini çok ama çok ağır ödeyecekler. Bu adımları da yarın kamuoyu ile paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından hemen sonra Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, "Alınan son bilgilere göre; İdlib bölgesindeki Neyrab’dan rejim unsurlarının çıktığı ve Rejime ait 1 helikopterin düştüğü öğrenilmiştir" denildi.


Editörün Seçimi

Multimedya