Erkekleşen kadınlar, kadınlaşan erkekler

Erkekleşen kadınlar, kadınlaşan erkekler

Pazar, 8 Aralık, 2019 - 10:00

İbn Abbas’tan rivayetle Resullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur;

“Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!”

Her ikisi de mide bulandırıcı olsa da erkeklere benzeyen kadınların, kadınlara benzeyen erkeklerden bir dereceye kadar daha iyi olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar böyle bir kadın görmeye dayanamasam ve onunla tokalaşmaktan bile hoşlanmasam da.

Ancak ‘cinsiyet değiştirmek’ adı verilen fenomen ortaya çıktığından beri benzemek bir modaya dönüştü. Bazı Batı ve Asya toplumlarında neredeyse bir fenomen oldu. Bu kişilere bütün haklar verildi. Kendilerine saldıranlar ya da hakaret edenler cezalandırılır oldu.

Düşünün ki, Tayland Havayolu Şirketi’nin bazı seferlerinde, yolculara yalnızca cinsiyet değiştirmiş hostesler ve hostlar hizmet ediyor. Erkekler, uçağın koridorunda mini etekleriyle kıvırta kıvırta yürüyor, kadınları ise pantolon giymiş ve kaşlarını çatmış bir şekilde dolaşıyor. Yani kadınlar hostların, erkekler de hosteslerin yerini almış bulunuyor.

Bugün bu konu ile ilgili bazı gerçek örneklerle sizleri iğrendireceğim için affınıza sığınıyorum. Kadın yazar Riham Zamka’nın dediği gibi hatırım için katlanın. Zira elden bir şey gelmiyor. Allah’ım sen beni cezalandırma.

Meksikalı bir kadın aynı anda hem oğlu hem de torunu sayılan bir çocuk dünyaya getirdi. Eşcinsel olan oğlunun spermi ile döllendirilen arkadaşına ait yumurtanın kendisine transfer edilmesi ile torununun taşıyıcı annesi oldu.

Kazakistan’da bir genç, ülkesinde düzenlenen güzellik yarışmasına Arina Aliyeva adıyla katıldı. Son anda birisi kendisini ihbar edip ifşa etmeseydi neredeyse kendisini birinci seçip tacı vereceklerdi.

İngiliz Chris Reese ise eşi Emmy’nin çocuk sahibi olamayacağı kesinleşince onun yerine çocuklarını taşımaya gönüllü oldu. Gerçekten de Emmy adını verdikleri kızlarını karnında taşıdı ve sezeryan ile doğurdu. Şimdi onu baba mı yoksa anne mi diye çağırıyor bilmiyorum.

Bu anlattıklarım dışında birçok örnek var ama hepsini saymaya bu gazetenin sayfaları yetmez.

Yazıyı (kendimi zor tuttuğum) son bir örnekle bitirmek zorunda kalacağım. Bu örnek, aralarındaki en çirkin ve en kötü kokan olacağı için affınıza sığıyorum. Nitekim ben de bu nedenle burnumu bir çamaşır mandalı takarak yazacağım.

81 yaşındaki bir İngiliz, ameliyat ile cinsiyet değiştirmiş ve kadın olmuş. Beni yalancılık ya da abartmakla suçlamamanız için de adının James olduğu, ameliyattan sonra Rose adını aldığı, eşi ile 42 yıldır evli, 3 çocuğu ve 4 torunu olduğu bilgisini de vereyim.

Keşke siz de benimle birlikte makyajlı, dudaklarına parlak bir kırmızı ruj sürmüş, bacaklarını açmış ve gülümser bir şekilde şezlonga uzanmış halini görseydiniz.

Allahım, içimizdeki beyinsizlerin ve cahillerin yaptıklarından dolayı bizi cezalandırma.


DİĞER KÖŞE YAZILARI

Editörün Seçimi

Multimedya