Trump: Uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesi sürecini beklemeye alıyoruz

Trump: Uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesi sürecini beklemeye alıyoruz

Cumartesi, 7 Aralık, 2019 - 08:15
Meksika Polisi (AFP)
Washington/Şarku’l Avsat

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü yaptığı açıklamada, Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesi sürecinin tamamlandığını ancak Meksika Devlet Başkanı’nın isteği üzerine beklemeye aldıklarını belirtti.

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talebi üzerine uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesine "Geçici olarak beklemeye alıyoruz" dedi.

ABD Başkanı Trump, “Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör örgütü' ilan edilmesine yönelik gerekli tüm sürecin tamamlandığını her şeyin hazır olduğunu ancak çok sevdiğim, saygı duyduğum ve bizimle çok iyi çalışan bir insan olan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'nu talebi üzerine, bu süreci geçici olarak beklemeye aldık. Bu saldırgan ve sürekli büyüyen örgütlere yönelik kesin bir çözüm için birlikte ortak mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, Kasım ayında, Meksikalı uyuşturucu kartellerini 'terör örgütü’ olarak ilan edeceklerini açıklamış, Meksika uyuşturucu kartellerinin 100 bin Amerikalının ölümünden sorumlu olduğunu söylemişti.


Editörün Seçimi

Multimedya