İngiliz aktivist Le Mesurier'in ölmeden önceki son görüntüsü

İngiliz aktivist Le Mesurier'in ölmeden önceki son görüntüsü

Cumartesi, 23 Kasım, 2019 - 06:45
İstanbul/İHA

Beyoğlu’nda evinin yakınında ölü bulunan İnsani yardım organizasyonu Mayday Rescue’nun kurucusu ve direktörü  James Gustaf Edward Le Mesurier’in hayatını kaybetmeden önce Büyükada’daki yürürken kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.Şarku'l Avsat'ın İhlas Haber Ajansı’ndan (İHA) aktardığı habere göre görüntülerde, eşi ve çocuklarıyla Büyükada’da alış verişe giden Le Mesurier’in şapka taktığı ve eşiyle konuştuğu görülüyor.

Le Mesurier, Beyoğlu’ndaki evinin olduğu sokakta 11 Kasım tarihinde ölü olarak bulunmuştu. Aynı zamanda Beyaz Baretliler’in de destekçisi olan Le Mesurier, ölümüyle beraber birçok soru işaretini de ardından bırakmıştı. Ölümüne dair araştırmalar sürerken,  insani yardım organizasyonu Mayday Rescue’nun kurucusu ve direktörü olan aktivistin Büyükada’da ailesiyle gezerken kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

Ölmeden yaklaşık iki hafta önce kameralara yansıyan  görüntülerde James Gustaf Edward Le Mesurier eşi ve iki çocuğuyla alış verişe gidiyor. Çocuklarına resim yapmak için tuval almaya gittiği öğrenilen Le Mesurier eşiyle de bir şeyler konuşuyor.

Öte yandan, Le Mesurier’in şapka taktığı da görülüyor. Ayrıca aktivistin köpeğini de beraberinde götürdüğü görülüyor.


Editörün Seçimi

Multimedya