​Trump azil davasının Senato’da devam etmesini istiyor

​Trump azil davasının Senato’da devam etmesini istiyor

Cuma, 22 Kasım, 2019 - 09:45
ABD Başkanı Donald Trump ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy
Washington/Şarku’l Avsat

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın azil davasının kendisine adil bir şekilde davranılacağını düşündüğü Senato’da devam etmesini istediğini bildirdi.

Beyaz Saray sözcüsü Hogan Gidley, “Başkan Trump, azil davasının Senato’da görülmesini istiyor. Çünkü belli ki, Anayasa uyarınca adalet ve adil muamele bekleyebileceği tek yer orası. Nihayet, aslında ifade veren ve muhtemelen yolsuzluğa katılan tanıklardan bir şeyler duymayı bekliyoruz. Adam Schiff, Joe Biden, Hunter Biden ve Whistleblower gibi bir kaç isimden” dedi.

İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff, azil soruşturmasını yürütüyor.

Öte yandan Schiff, Donald Trump'a atfedilen olayların, Richard Nixon'ın yaptığından çok daha tehlikeli olduğunu söyledi.

Schiff, “Burada bahsettiğimiz savaştaki bir müttefike (Ukrayna) askeri yardımın askıya alınması. Bu Nixon'ın yaptığı her şeyin ötesinde. Hiçbir şey yasaların üstünde olduğunu düşünen ahlaki olmayan bir başkandan daha tehlikeli değildir” yorumunda bulundu.

Nixon, 1974'te Watergate skandalının nedeniyle azledilmekten işlemlerinden kaçınmak için istifa etmişti.

Trump'a yönelik azil soruşturması, Trump ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasındaki telefon görüşmesi etrafında dönüyor.


Editörün Seçimi

Multimedya