​Kasım Süleymani’nin emriyle öldüren Fas asıllı Hollandalı

​Kasım Süleymani’nin emriyle öldüren Fas asıllı Hollandalı

Çarşamba, 13 Kasım, 2019 - 12:15
Semir Ataullah
Lübnanlı gazeteci - yazar 

İran Devrim Muhafızı, Kudüs Tugayı, Kasım Süleymani, Besic Güçleri, Haşdi Şabi liderleri el-Amiri, el-Muhendis ve el-Hazali, Devrim Muhafızları’nın işbirlikçisi Lübnanlı Hasan Nasrallah ve Yemenli Husiler.

Bütün bunlardan daha tehlikeli olanlar, Şii toplumundan olmayan ancak zararlı Humeyni doktrini tarafından siyasallaştırılmış İranlı ajanlardır.

Arap ülkeleri ile Şii olmayan İslam ülkeleri vatandaşları, Batılı şehirlerdeki Arap ve Müslüman göçmenlerin çocukları arasında Humeynici İran politikalarına hizmet edenler var.

Hatta Arap ve Müslüman olmayanlar arasında bile Kasım Süleymani’nin planlarına ve Ali Hamaney’in isteklerine hizmet edenler var. Venezuela, Devlet Başkanı Maduro ve Arap asıllı yardımcısı el-Aissami  gibi.

Örneğin Filistinli İslami Cihad örgütü, katıksız İrancı bir örgüttür. Her ne kadar temel çizgisi İran rejiminin müttefiği –daha kötü bir ifade kullanmamak için müttefik diyoruz- Müslüman Kardeşler olsa da aynı şekilde Hamas da katıksız İrancı bir örgüttür.

Bu bağlamda, uzak bir kuzey Avrupa ülkesi ve deniz seviyesinin altındaki ülke Hollanda’da görülen şu örneğe bir bakın.

Hollanda merkezli Telegraph gazetesi, Fas asıllı Hollanda vatandaşı Rıdvan Taki’nin, ülke topraklarında 2 İranlı muhalife düzenlenen suikastinin beyni olduğunu ve İran’da gizlendiğini açıkladı. Gazete haberinde ayrıca Hollanda Başsavcısı’nın, Taki’nin İran güvenlik birimleri tarafından korunduğunu tahmin ettiğini de zikretti.

Hollanda, geçen yıl Hollanda vatandaşı olan 2 İranlı muhalife düzenlenen suikasti planlayan İran istihbarat servisi ile işbirliği yapmak suçlaması ile 2 İranlı diplomatı sınır dışı etmişti. Bu 2 muhaliften biri, başkent Amsterdam’a yakın Almere kentinde 2015 yılında tasfiye edilen ve Halkın Mücahitleri örgütüne yakın isimlerden Muhammed Rıza Kolahi’ydi.

İkincisi ise 2017 Ekim ayında Lahey’de evinin önünde öldürülen Ahvazlı lider Ahmed Molla Nisi’ydi.

İran istihbaratı adına Halkın Mücahitleri liderlerinden Muhammed Rıza Kolahi’yi (56) öldüren Mağrip asıllı Hollanda vatandaşı Taki, bunun karşılığında yaklaşık 160 bin Euro aldı.

Dünya genelinde doğrudan İran Devrim Muhafızları’na bağlı Taki gibi onlarca hatta yüzlerce ajan bulunuyor. İranlı para avcılarını ve paralı askerleri saymıyoruz bile.

Yalnızca Humeyni doktrinini koruma adına ve Humeyni ile Hamaney’in düşüncelerinin ilahiliğine, doğruluğuna ve saflığına olan inançlarından adam kaçırma, bombalı eylemler, suikast ve yıkım gibi İran’ın terörist eylemlerine hizmet edenlerden bahsediyoruz.

Bu kişiler en tehlikeli ve en sinsi olanlardır!

Sevap kazanmak için hizmet eden bu gizli ajanlar, bu arada birkaç bin dolar ya da euro da kazanıyorlarsa onlar için bundan iyisi can sağlığıdır!


DİĞER KÖŞE YAZILARI

Editörün Seçimi

Multimedya