Kral Selman, Ürdün Kralı ile telefonda görüştü

Kral Selman, Ürdün Kralı ile telefonda görüştü

Perşembe, 7 Kasım, 2019 - 10:00
(SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün, Ürdün Kralı II. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ürdün Kralı, Suudi Arabistan'ın Yemen ile bölge ülkeleri arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, Kral Selman’ı, Yemen hükümeti ve Güney Geçiş Konseyi arasında imzalanan Riyad Anlaşması’ndaki başarısından ötürü tebrik etti.

Suudi Arabistan’ın Yemen'e her zaman büyük destek verdiğini ifade eden Ürdün Kralı, ülkenin istikrarını korumaya yönelik atmış olduğu adımlar nedeniyle Kral Selman bin Abdulaziz’e teşekkür etti.

Öte yandan Kral Selman, Yemen hükümeti ve Güney Geçiş Konseyi arasında imzalanan Riyad Anlaşması için Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad’dan tebrik mesajı aldı. Bahreyn Veliaht Prensi, Yemen’de güvenlik ve istikrarı sağlamak için gösterilen büyük çabalar için Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı tebrik ederken, Suudi Arabistan liderliğindeki Arap Koalisyonu’nun, Yemen’de meşruiyeti sağlama konusunda istenilen hedeflere ulaşmak için anahtar görevi gördüğünü ifade etti.

Suudi Arabistan’ın bölgedeki güvenlik ve istikrarı sağlama konusunda dost ülkelerle birlikte hareket etmesine de dikkat çeken Hamad, Riyad Anlaşması’nın Yemen’in birliği ve istikrarını tehdit eden zorluklarla ve darbeci Husilerle mücadele için oldukça önemli olduğunu aktardı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi’nin Riyad Anlaşması’nda önemli katkısının olduğunu ifade eden Bahreyn Veliaht Prensi, Yemen’in istikrar ve güvenliğine katkı sağlayan ve Yemen halkı arasında birliğin sağlanması konusunda büyük çaba sarf eden Muhammed bin Selman’a teşekkür etti.

Editörün Seçimi

Multimedya