Suudi Savunma Bakan Yardımcısı ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

Suudi Savunma Bakan Yardımcısı ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

Cuma, 18 Ekim, 2019 - 06:15
Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Halid bin Selman (SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman, dün, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı David Hill ile bir araya geldi.

Bölgesel ve uluslararası gelişmeler ile iki ülke arasındaki işbirliğini her alanda geliştirme yollarının ele alındığı görüşmede, terörle mücadelede ortak çaba gösterme ve dış tehdit ile müdahaleleri önlemek için bölgedeki güvenlik ve istikrarı destekleme konusu tartışıldı.

Prens Halid bin Selman, ülkesiyle ABD arasındaki tarihi ve stratejik ilişkilerin derinliğine dikkat çekerken, bölgesel ve uluslararası barış ile güvenlik konusunda bu ilişkinin önemine vurgu yaptı.

Yemen’deki mevcut duruma değinilen görüşmede, meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu’nun Yemen’de askeri, politik ve insani açıdan güvenlik ile istikrara katkısının altı çizildi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı David Hill ise ülkesinin, Birleşmiş Milletler’in (BM) arabuluculuğu altında, Yemen'deki siyasi süreci ilerletmek için yürütülen diplomatik çabalara verdiği desteği ifade etti.

Hill, iki ülkenin İran'ın bölgedeki düşmanca davranışlarıyla yüzleşmek için birlikte çalışma konusundaki kararlılığına da dikkat çekti.

Editörün Seçimi

Multimedya