Suudi Arabistan ve Filistin ortak Ekonomi Komitesi ve İş Konseyi kuracak

Suudi Arabistan ve Filistin ortak Ekonomi Komitesi ve İş Konseyi kuracak

Perşembe, 17 Ekim, 2019 - 14:30
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Riyad’da bir araya geldi.

Gerçekleştirilen resmi görüşmede Filistin’deki gelişmeler ile Filistinlilerin başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devleti kurulması gibi meşru haklarına kavuşmaları yönünde sarf edilen çabalar gözen geçirildi.

Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens’in Mahmud Abbas ile gerçekleşen görüşmelerin ardından Filistin Devlet Başkanı’nın talebi doğrultusunda Suudi Arabistan-Filistin Ekonomi Komitesi ve İş Konseyi kurulmasına karar verildi.

Söz konusu görüşmeye Suudi Arabistan tarafından Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf, Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, Ulusal İstihbarat Başkanı Halid bin Ali el-Humeydan ve Kültür Bakanı Prens Bedir bin Abdullah bin Ferhan gibi üst düzey isimler katıldı.

Görüşmelerde Filistin heyetinde başta Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Genel Sekreteri Saib Ureykat, Sivil İşler İdaresi Başkanı Hüseyin Eş-Şeyh ve İstihbarat Başkanı Macid Ferec olmak üzere yetkili isimler  yer aldı.

Editörün Seçimi

Multimedya