​Rabıta ve Ummul Kura Üniversitesi arasında uluslararası müze inşası anlaşması

​Rabıta ve Ummul Kura Üniversitesi arasında uluslararası müze inşası anlaşması

Salı, 15 Ekim, 2019 - 14:15
Cidde/Şarku'l Avsat

Dünya İslam Birliği'nin (Rabıta) ve Wadi Makkah Şirketi tarafından temsil edilen Ummul Kura (Umm Al-Qura) Üniversitesi arasında Al Faisaliyah projesi kapsamında, Hz. Peygamber’in hayatı ve İslam medeniyetini tanıtan uluslararası daimi bir müze inşası konusunda bir anlaşma imzalandı.

Anlaşma, Mekke Valisi Prens Halid el-Faysal, Cidde’deki ofisinde, Rabıta Genel Sekreteri Dr. Muhammed el-İsa ve Umm Al-Qura Üniversitesi Başkanı ve Wadi Makkah Teknoloji Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdullah Bavel tarafından imzalandı.

Anlaşma, iki taraf arasındaki işbirliğini geliştirmeyi, Hz. Peygamber’in hayatının tanınması ve yayılmasına katkı sağlamayı ve Mekke'de uluslararası bir kalıcı sergi ve müze kurarak, İslam'ın gerçek parlak görüntüsünü tanıtmayı amaçlıyor. Ayrıca imzalanan mutabakat, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Haremeyn-i Şerifeyn’e sunduğu hizmetleri ve sarf ettikleri çabayı göstermeyi hedefliyor.

Wadi Makkah Şirketi, Rabıta’nın İslam medeniyetini tanıtma ve dünyaya duyurma konusunda beklentilerini yerine getirmek için müze ve serginin geliştirilmesini sağlayacak.


Editörün Seçimi

Multimedya