Belediye 10 kadın alacağını duyurdu, 540 erkek başvurdu!

Belediye 10 kadın alacağını duyurdu, 540 erkek başvurdu!

Cumartesi, 12 Ekim, 2019 - 14:00
İHA
Londra/Şarku’l Avsat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sözcüsü ve belediyenin iştiraklerinden Medya A.Ş. ile Otobüs A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun, Duvar sitesinden Özlem Akarsu Çelik'in Gündem programında soruları yanıtladı.

Ongun, İETT’nin 10 kadın şoför almak için verdiği ilana 600 kişinin başvurduğunu, bunların 540’ının erkek olduğunu belirtti

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, Ongun, birçok belediye şirketinde kadın çalışan sayısının çok az olduğunu, bu sayıyı artıracaklarını da kaydetti.
“Kiralık araçların iadesi hizmeti aksatmadı”

İBB'deki bin 500 kiralık aracın geri verildiğini, ancak bundan dolayı hizmetin aksamadığını iddia eden Ongun, Bilal Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı Okçular Vakfı’nın devlet kurumlarından para almadığı yönündeki açıklamasın da gerçeği yansıtmadığını öne sürdü
“İşini yapana dokunmuyoruz”

Kamuoyunun yakından tanıdığı bazı isimlerin İBB’ye bağlı kuruluşlarda çalıştığını, işini yapanlara dokunmadıklarını belirten Ongun, gazeteci Özlem Albayrak’ın da İBB’de çalışmaya devam ettiğini açıkladı.
“İmamoğlu’nun kafasında soru işaretleri var”

İmamoğlu’nun Barış Pınarı Harekatı’na destek veren açıklamalarının kendisine oy veren HDP seçmenince eleştirildiğinin hatırlatılmasına Ongun şöyle cevap verdi:

Ekrem Başkanımızın kafasında soru işaretleri var ancak milli güvenlik meselesinin karşısında yer alması beklenemez.


Editörün Seçimi

Multimedya