Muhammed bin Zayed ve Halid bin Selman'dan savunma ve askeri koordinasyonu güçlendirme görüşmesi

Muhammed bin Zayed ve Halid bin Selman'dan savunma ve askeri koordinasyonu güçlendirme görüşmesi

Pazartesi, 7 Ekim, 2019 - 06:30
Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman ile görüştü (SPA)
Abu Dabi/Şarku’l Avsat

Abu Dabi Veliaht Prensi ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, dün, Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Prens Halid bin Selman ile Abu Dabi'deki Eş-Şati Sarayı'nda bir görüşme gerçekleştirdi.

İki ülke arasındaki kardeşlik ilişkileri, stratejik işbirliği, koordinasyon, savunma ve askeri işlerde ortak çalışmalar konularının ele alındığı görüşmede, Körfez bölgesinin karşılaştığı zorluklar ve bunun güvenlik ile istikrara etkileri tartışıldı.

Prens Halid bin Selman, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarını Şeyh Muhammed bin Zayed’e iletirken, BAE ve halkına refah ile kalkınmanın devamını diledi.

Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan da Prens Halid bin Selman’dan Kral Selman ve Veliaht Prens’e selamlarını iletmesini isterken, Suudi Arabistan ve halkına güvenlik, istikrar ile refahın devamı temennisinde bulundu.


Editörün Seçimi

Multimedya