​Kral Selman: ‘Ulusal Günü’müz, tarihimizle gurur duyduğumuzu gösteriyor

​Kral Selman: ‘Ulusal Günü’müz, tarihimizle gurur duyduğumuzu gösteriyor

Salı, 24 Eylül, 2019 - 07:15
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz (SPA)
Cidde/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, 89. Ulusal Günü nedeniyle yaptığı açıklamada “Ulusal Günü’müz, tarihimizle gurur duyduğumuzu gösteriyor” ifadesini kullandı.

Kral Selman, ülkenin 89. Ulusal Günü vesilesiyle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, ülkelerine Hâdimü'l-Haremeyn’in hizmetiyle onurlandırdığı için Yüce Allah’a hamd ettiklerini belirterek, bu günün dünya ülkeleri arasındaki konumlarını sağlamlaştırdığını vurguladı.

Yüce Allah’a, Suudi Arabistan’ı koruması ve güvenlik ile istikrarının devamını nasip yönünde dua ettiklerini belirten Kral Selman, ülkenin Ulusal Günü’ün tarihleriyle gurur duyduklarını gösterdiğinin altını çizdi.

Suudi Arabistan’da dün, Kral Abdulaziz’in, ülkenin ‘Necd ve Hicaz Krallığı’ olan ismini ‘Suudi Arabistan Krallığı’ olarak değiştirip ülkeyi kurmasının 89. yıldönümü kutlandı.

Birçok ülke lideri, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı, Suudi Arabistan Krallığı’nın 89. Ulusal Günü münasebeti ile tebrik etti.

Bölgede yaşanan zorlukların büyüklüğüne rağmen, Suudi Arabistan, Kral Selman ve Veliaht Prens’in önderliğinde, uluslararası denklemde güçlü bir figür haline gelerek, dikkate değer bir ilerleme kaydetti.

Editörün Seçimi

Multimedya