Kuveyt Dışişleri Bakanı'ndan orduya istikrarı bozacak olaylara karşı hazır ol mesajı

Kuveyt Dışişleri Bakanı'ndan orduya istikrarı bozacak olaylara karşı hazır ol mesajı

Salı, 17 Eylül, 2019 - 14:30
Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid es-Sabah askeri komutanlar ile gerçekleştirdiği toplantıda iken (KUNA)
Kuveyt/Şarku'l Avsat
Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid es-Sabah, silahlı kuvvetlerine, ülkenin güvenliğini sarsacak herhangi bir tehlikeye karşı hazır olma çağrısında bulundu.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA’ya göre Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah el-Halid es-Sabah, Genelkurmay başkanının da aralarında bulunduğu silahlı kuvvetler komutanları ile gerçekleştirdiği görüşmede, azami derecede dikkat gösterilmesi ve istikrarı bozacak olaylara hazırlıklı olmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Kuveyt Silahlı Kuvvetleri liderleri ve mensuplarını, ülkeyi olası tehlikelere karşı koruma çabalarını iki katına çıkarmaya çağırdı.

Ayrıca toplantıda, mevcut durumdaki gelişmeler ve bölgedeki ciddi tehlikelerin ele alındığı belirtildi.

Kuveyt’ten Suudi Arabistan’a dayanışma desteği

Suudi Arabistan’a dayanışma desteğini yineleyen Kuveyt, geçtiğimiz Cumartesi günü Saudi Aramco şirketine ait iki tesisi hedef alan saldırıların ardından Suudi Arabistan’ın istikrar ve güvenliğine zarar veren her şeye karşı oldukları vurgulandı.

Kuveyt Veliaht Prensi eş-Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, bugün Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Krallık’ı hedef alan saldırıları kınayarak ülkesinin Riyad ile dayanışma içinde olduğunu vurguladı.

Editörün Seçimi

Multimedya