Spotify aile üyeliklerinde değişikliğe gitti, adres doğrulamayı tekrar tekrar isteyecek

Spotify aile üyeliklerinde değişikliğe gitti, adres doğrulamayı tekrar tekrar isteyecek

Pazar, 15 Eylül, 2019 - 13:00
Fotoğraf: Reuters
Londra/Şarku'l Avsat
Aynı evde yaşayan aileler, arkadaşlar veya diğer kişiler için uygun fiyatlı premium abonelik imkânı sunan Spotify, bu abonelik tipinin kötüye kullanımını engellemek için yeni önlemler almaya başladı.

Üyelerinin yaklaşık yarısını oluşturan “Aile için Premium” hesaplarının üyelik şartlarını değiştiren dijital müzik dinleme uygulaması, dönem dönem aile üyelerinden adres doğrulaması isteyeceğini duyurdu.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, bu şekilde aynı adresi doğrulamayan üyelerin hesapları kapatılacak ya da askıya alınacak.“Aile için Premium” kullanan Spotify üyelerinin premium hesap sahibi ile aynı adresi bir kez girmeleri daha önce yetiyordu. 

Türkiye’de şu an Spotify “Aile için Premium” hesabı için kullanıcılar 20,99 TL ödüyor. Aylık yapılan ödemeyle 6 hesap, Spotify’ın premium özelliklerini kullanabiliyor.

Spotify, “Aile için Premium" kullanmak isteyen üyelerinden aynı adres bilgisi girmesini istiyor. Farklı adres bilgisi giren üyeler “Aile için Premium” hesabından faydalanamıyor. 

Editörün Seçimi

Multimedya