Pilot geç kaldı, uçağı yolcu uçurdu!

Pilot geç kaldı, uçağı yolcu uçurdu!

Perşembe, 5 Eylül, 2019 - 13:45
Uçakta yolcu olarak bulunan pilot Michael Bradley'in uçaktaki diğer yolcularla konuştuğu anlar
Londra/Şarku’l Avsat
İngiltere’de, Manchester Havaalanı yetkililerinin pilotlardan birinin geç kalması nedeniyle uçuşun 2 saatlik rötar yapılacağını açıklamasının ardından, yolculardan biri uçağı kendisinin kullanacağını söyleyerek herkesi şaşırttı.

İngiliz Manchester Evening News gazetesine göre Manchester Havaalanı yetkilileri, geçtiğimiz Pazar günü, easyJet Havayolu’na ait uçakla İspanya’nın Alicente şehrine uçacak yolculara 2 saatlik bir rötar yaşanacağını bildirdi.

Bunun ardından, Michael Bradley isimli bir yolcu, diğer yolcularla konuşarak, kokpite gidip uçağı kendisinin uçuracağını söyledi.

Yolculara, easyJet Havayolu’nda pilot olduğunu söyleyen Bradley, pilot lisansı ve kimliğinin yanında olduğunu dile getirdi.

Bradley, ailesi ile İspanya’ya tatile gittiğini ve bu nedenle yolcular arasında bulunduğunu izah etti.

Yolcular tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaşılan bir videoda, Bradley yolculara hitaben konuşurken görülüyor.

Bradley, “Şu an 15 numaralı koltukta küçük çocuğum ile birlikte oturan eşim, pilotlardan birinin eksik olması nedeniyle uçuşun 2 saat gecikeceğini söyledi. Onların uçağı İspanya’ya götürecek bir pilota ihtiyaçları vardı. İyice düşündükten sonra easyJet’i aradım. Onlara kim olduğumu, lisans ve kimliğimin yanımda olduğunu söyledim. Onlara yardım etme ve uçağı Alicante'ye götürmeye hazır olduğum konusunda garanti verdim” diye konuştu.

Şirket yetkililerinin “Seni arayacağız” diyerek kapattığını aktaran Bradley, saniyeler sonra kendisini aradıklarını ve teklifini kabul ettiklerini dile getirdi.

Bradley’in bu sözleri, yolcular tarafından kahkaha, alkış ve ‘kahraman’ tezahüratları ile karşılandı.

Bunun ardından, Bradley uçağı İspanya’nın Alicente şehrine güvenli bir şekilde indirdi.

EasyJet Sözcüsü ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Bradley’in lisans ve kimliğinin yanında olması nedeniyle olayın tamamen kurallara ve düzenlemelere uygun olduğunu söyledi.

Olayın istisnai bir durum olduğunu ve iradeleri dışındaki koşullar nedeniyle meydana geldiğini ifade eden Sözcü, “Güvenlik bizim her zaman için önceliğimizdir” dedi.

Editörün Seçimi

Multimedya