Askeri sanayi alanında Suudi-Güney Afrika iş birliği

Askeri sanayi alanında Suudi-Güney Afrika iş birliği

Cuma, 30 Ağustos, 2019 - 13:15
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Askeri Sanayi Genel Otoritesi Başkanı mühendis Ahmed Abdulaziz el-Ohali, Güney Afrika ziyaretindeki heyete başkanlık etti. Bu ziyarette, askeri sanayi alanında çok önemli gelişmeler yaşandı.

Suudi Arabistan ve Güney Afrika’ya ait iki yerel üretici ve birçok Güney Afrika şirketi arasındaki gelecek projelerin son gelişmeleri incelendikten sonra iki taraf arasında bir dizi önemli konuyu tartışmaya açan El-Ohali; krallığın 2030 vizyonu hedeflerine ulaşmasını gerçekleştirmek için askeri sanayi sektörünün desteklenmesi ve geliştirilmesi hedefleyen ziyaretin önemini de vurguladı.

Aynı zamanda Ahmed el-Ohali; kurulun başka ülkelerdeki yerel üreticilerle ortaklaşa, sürdürülebilir güçler oluşturmak amacıyla işbirliği fırsatlarını belirlemek için çalıştığını ifade etti. Bu ciddi adımların ise krallığın bu hayati sektörü kamulaştırarak stratejik bağımsızlığını arttırma hedefleri doğrultusunda yerel güçlerin artması ve kalitenin yükseltilmesi sürecini hızlandıracağını belirtti.

Bununla beraber, Suudi Arabistan Askeri Sanayi Genel Kurulunun ulusal önceliklere ve krallığın stratejik bağımsızlığını sağlayan bu hayati sektörün ulusallaştırılması sürecinde hazırlıkların devam e altını çizen Ahmed el-Ohali, aynı zamanda askeri sanayi sektörünü güçlendirmek ve geliştirmek, şeffaflığı ve verimliliği arttırmak için çalıştıklarını da belirtti.

 

Editörün Seçimi

Multimedya