Türkiye'de Suudi bir kadın turistin kaybolması endişe uyandırdı

Türkiye'de Suudi bir kadın turistin kaybolması endişe uyandırdı

Perşembe, 22 Ağustos, 2019 - 06:45
İstanbul’daki turistik çarşılardan biri (Arşiv)
Ankara/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan’dan gelen kadın bir turistin İstanbul'da kaybolması, kadının kaçırıldığı yönünde spekülasyonlar doğurarak, Körfez ülkelerinden gelen turistler arasında endişe uyandırdı.

Suudi kaynakların Şarku’l Avsat’a verdiği bilgilerde, Suudi turistin evinin yakınındaki bir caddede alışveriş yaparken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından yüzüne bir şey sıkıldıktan sonra bayıldığı ve ardından kaçırıldığı anların güvenlik kameralarına yansıdığı iddia edildi.

Kaynaklar, söz konusu turist kadının Avrupa yakasındaki bir otelde kalan çocukları ve eşinden habersiz kayıplara karıştığını dile getirdi.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu, güvenlik güçleri ile olayı araştırıyor. Ancak kaçırılan kişinin veya kaçıranlar ile ilgili herhangi bir gelişme henüz yok.

Söz konusu olay, Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’nin iki Suudi Arabistan vatandaşının İstanbul’da silahlı saldırıya uğrayarak, birinin yaralanması ve kişisel eşyalarının çalınmasının ardından İstanbul’daki vatandaşlarını 6. kez uyarmasının ardından geldi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN KAYIP SUUDİ KADIN AÇIKLAMASI

Editörün Seçimi

Multimedya