Trump, İsveç'te gözaltına alınan rapçi ASAP'a kefil oldu

Trump, İsveç'te gözaltına alınan rapçi ASAP'a kefil oldu

Pazar, 21 Temmuz, 2019 - 08:15
ASAP Rocky ve Donald Trumo (Arşiv)
Washington/Şarku’l Avsat
ABD Başkanı Donald Trump, İsveç’in başkenti Stockholm'de gözaltına alınan rapçi ASAP Rocky’nin serbest bırakılması için İsveç Başbakanı Stefan Löfven ile görüşmede bulundu. Trump, Löfven ile yaptığı telefon görüşmesinden Rocky’e şahsen kefil olduğunu ve rapçinin adil yargılanması gerektiğini söyledi.

Bloomberg’in haberine göre, Trump ve Löfven arasındaki telefon görüşmesi, İsveç yargıcının ABD’li rap yıldızının 25 Temmuz’a kadar nezarette kalmasına karar vermesinin ardından şarkıcı Kanye West’in Trump’a yardım çağrısında bulunmasının ardından yapıldı. 

Hafta sonunu New Jersey’de bulunan Bedminster'deki golf kulübünde geçiren Trump, Löfven ile önümüzdeki 48 saat içinde tekrar konu hakkında konuşmayı planladıklarını söyledi.

Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Löfven’in ABD vatandaşı olan rapçinin adil yargılanacağına dair söz verdiğini ifade ederek, ASAP’ın kaçmasından korkmadığını ve kişisel ya da alternatif olarak şarkıcıya kefil olduğunu söyledi.

ASAP Rocky, 30 Haziran’da İsveç başkenti Stockholm’un merkezinde çıkan bir olayın ardından gözaltına alınmıştı. Instagram ve TMS internet sitesinde yayınlanan video kaydında kendisi ve ekibinin 2 genç tarafından takip edildiği ve ASAP’ın sahneye çıktığı festivalin ardından sokak kavgası yaşandığı görülüyor. Kameralara yansıyan kavganın ardından 3 kişi gözaltına alınmıştı.

Editörün Seçimi

Multimedya