Bahreyn: Katar’ın komploları KİK için ciddi tehdit oluşturuyor

Bahreyn: Katar’ın komploları KİK için ciddi tehdit oluşturuyor

Pazartesi, 15 Temmuz, 2019 - 14:15
Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed Al Halife (Şarku’l Avsat)
Manama/Şarku’l Avsat
Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed Al Halife, Katar televizyonunda pazar akşamı yayınlanan ‘Ma Hafiye Azam’ (Açığa Çıkmayanlar Daha da Şaşırtıcı) adlı programdaki bariz yalanların, Bahreyn’nin yanı sıra tüm bölgenin güvenliğine ve istikrarına karşı haydut bir devlet tarafından yürütülen bir dizi komplonun yeni bir ayağı olduğunu söyledi.

Bahreyn Dışişleri Bakanı, Katar’ın bu ve benzeri eylemleriyle ve süren provokasyonlarıyla Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) için en ciddi tehdit haline geldiğini gösterdiğine dikkat çekti. Bakan, bu uygulamaların Katar’ın aynı zamanda KİK’i engellemek, ülkeler arasında fitne çıkarmak ve Körfez halklarının saflarını bölmek istediğinin de bir kanıtı olduğunu vurguladı.

Şeyh Halid bin Ahmed Al Halife, KİK ülkelerinin Katar’ın düşmanca hareketleri ve sorumsuz eylemlerine karşı çalışarak caydırıcılığı sağlamak için tüm önlemleri almaları ve Katar’ı kendisini boykot eden devletlerin adil taleplerine şeffaf bir şekilde yanıt vermeye mecbur etmeleri gerektiğini bildirdi.

Editörün Seçimi

Multimedya