Muhammed Mursi’nin huzurunda

Muhammed Mursi’nin huzurunda

Perşembe, 27 Haziran, 2019 - 08:30
‘Dünyada akıl yoktur’ sözünü söyleyen kişi ne kadar doğru söylemiş. Ben de “bazen” kelimesini ekleyerek bu ifadeyi düzeltmek istiyorum. Çünkü bu ifadeyi gelişigüzel kullandığımızda bütün yeryüzü üzerinde yaşayanlar ile birlikte bir deliler hastanesine dönüşmüş anlamı çıkabilir.

Bu konunun içinde kaybolup aklımı karıştırmamak için de konuyu Arap bölgemiz ile sınırlı tutacağım. Arap ülkeleri; Birinci Dünya Savaşı’nda yenilmesinin ardından Osmanlı Devleti’nin çökmesi ile 400 yıldan fazla bir süre (sahte) İslam hilafeti adı altında göğsüne çöreklenmiş olan o kötü kabustan kurtulup rahat bir nefes aldı. Ama bunun üzerinden daha 10 yıl geçmeden bu kez Hasan El-Benna ortaya çıkarak Müslüman Kardeşler Teşkilatını kurdu. Bu teşkilat, ümmetimizin modern çağa uygun bir şekilde gelişmesi ve kalkınmasını engelleyerek elini kolunu bağlayıp tekrar Osmanoğulları hilafetinin karanlıklarına ve esaretine mahkum etmek istemiştir.

Ancak, gerçekler er geç mutlaka ortaya çıkar ilkesi uyarınca gizlediği bütün musibetler artık tek tek ortaya dökülmeye başladı.

Bu teşkilatın bazı önde gelen isimlerinin akıllarının kıtlığını, sığlığını ve ahmaklığını gösteren, nasıl akıllarını kaybettiklerini ve artık rüyalardan medet umar hale geldiklerini ortaya koyan birkaç örneğe yer vereceğim. Asıl büyük ve acı olan felaket ise bu safsata ve yalanlarına Resulullah’ı (s.a.v) bile ortak etmeleridir.

İşte size Körfez bölgesinde tanınmış bir Müslüman Kardeşler destekçisi şeyhin saçmalıkları: Hayatımda ilk kez rüyamda Resulullah’ı (s.a.v) ashabı ile birlikte gördüm. Onlara katılıp Resulullah’a sorular yöneltmeye başladım. Resulullah da bu sorularımı cevapladı. Sonra insanların bu cevaplardan ve fetvalardan faydalanması için onları kaydedip edemeyeceğimi sordum, bana: Olabilir ama inceleyip gözden geçirmem için daha sonra bana göster dedi. Sonra benden buluşmamız için bir yer, ev ayarlamamı istedi. Ben de ona: Ne yazık ki şu anda koşullar bunun için hiç uygun değil. Bu birtakım güvenlik koşulları gerektirir dedim.

Mısırlı Müslüman Kardeşler üyesi bir şeyhin anlattıkları bundan daha feci ve kötüdür. Bu şeyh şöyle diyor: Rüyamda Muhammed Mursi’nin huzurunda Resulullah (s.a.v) ile görüştüm. Namaz vakti geldiğinde insanlar Resulullah’tan kendilerine namaz kıldırmasını rica ettiler. Ama Resulullah bunu kabul etmeyip tek kelime ile şunu söyledi: Hayır, sizlere Muhammed Mursi imamlık edecek.

Bu ikisinden daha vahimi ise Muhammed Mursi’nin vefatı ile şoka uğrayan Yemenli aktivist (Müslüman Kardeşler destekçisi) Tevekkül Karman’ın twitter hesabından yaptığı paylaşımdır. Tevekkül bu tweetinde Muhammed Mursi’nin resmini paylaşarak altına şunu yazmıştır: Ona salat ve selam olsun.

Bir başka tweetinde ise yine resmini paylaşarak altına şair Nizar Kabbani’nin Cemal Abdunnasır’a yazdığı mersiyeden alıntılanmış mısralar yazmıştır.

Bu tweetinde başkanı Mursi ile ilgili şu sözlere de yer verdi: Seni de öldürdük ey nebilerin sonuncusu... Seni de... Ama bizler ilk kez sahabe ve evliyaları öldürmüyoruz.

Yukarıda aktardığımız bu çarpık örnekler; “Dünyada akıl yoktur” sözünü ne kadar da haklı çıkarmaktadır.

DİĞER KÖŞE YAZILARI

Editörün Seçimi

Multimedya