Trump, 2020 seçim kampanyasını resmen başlattı

Trump, 2020 seçim kampanyasını resmen başlattı

Çarşamba, 19 Haziran, 2019 - 07:30
Orlando/Şarku’l Avsat
ABD Başkanı Donald Trump, dün Florida’nın Orlando kentinde 2020 ABD başkanlık seçimleri kampanyasını resmen başlatarak ilk mitingini düzenledi. Mitinginde Demokratların ülkeyi yok etmek istediğini ifade eden Trump, “Dünya ekonomileri bizim ekonomimizi kıskanıyor” dedi.

“ABD’yi Yeniden Güçlü Yap” sloganı taşıyan şapkasını giyerek 20 bin destekçisinin önünde konuşma yapan Trump, sandıkta deprem yaratma sözü verdi. ABD Başkanı Trump, “Bir kez yaptık, tekrar yapacağız. Bu kez işi bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

Trump açıklamasında, dünyanın ABD ekonomisini kıskandığını belirterek, vatandaşlardan kendisine, ekonomilerini daha güçlü hale getirmek için ikinci defa yetki vermelerini istedi.

Trump destekçilerine yönelik açıklamasında, “ABD’yi yeniden güçlü tutacağız. Ülkemiz her zamankinden daha iyi olacak. ABD Başkanı olarak ikinci dönem seçim kampanyamı resmen başlatmak üzere huzurunuza geldim. Sizden destek bekliyorum” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı miting sırasında, kendisini desteklemeye gelen kalabalık önünde yalan haberler yapan gazetecilere de sert tepki gösterdi. Trump kalabalığa dönerek, “Bize karşı nefret, fanatizm ve öfke rakiplerimizi aşırı demokratlara yönlendiriyor. Bildiğimiz gibi seni ve ülkemizi yok etmek istiyorlar. Bu kabul edilebilir değil, bu olmayacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tump ayrıca, destekçileri ile birlikte güçlü bir siyasi hareket kurduğunu belirtti.

Yapılan son anketler, Trump’ın seçimlerdeki oy oranında artış yaşadığını gösterirken, ABD Başkanı artan gayri safi yurtiçi hâsıla (GSYİH) ve düşük işsizlik oranı nedeniyle ABD aşırı sağının güvenini kazanıyor.

Editörün Seçimi

Multimedya