Trump'ın büyük oğlu Senato İstihbarat Komisyonu'nda ifade verecek

Trump'ın büyük oğlu Senato İstihbarat Komisyonu'nda ifade verecek

Çarşamba, 12 Haziran, 2019 - 14:30
ABD Başkanı Trump'ın oğlu Senato'ya geldi (AP)
Washington/Şarku’l Avsat
ABD Başkanı Trump'ın büyük oğlu Donald Trump Jr.'ın bugün Senato İstihbarat Komisyonu'nda ifade vermesi beklenirken, basına kapalı yapılması planlanan görüşme, komisyonun başkanlığını yürüten Kuzey Karolina Senatörü Richard Burr'un Trump Jr.'a, Rusya soruşturması kapsamında gönderdiği mahkeme kararı neticesinde gerçekleşecek. 

CNN'in haberine göre, ABD seçimlerine Rusya'nın olası müdahalesini araştıran Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in raporu ile ilgili tartışmalar devam ederken, Temsilciler Meclisi'nde ağırlığı olan Demokratlar Başkan Donald Trump üzerindeki baskıyı artırıyor.

Senato İstihbarat Komisyonu, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) ulusal güvenlik bölümünden iki eski yöneticiyi Çarşamba günü Başkan Trump'ın seçim kampanyası ve Rusya arasındaki ilişki konusunda ifade vermeleri için davet etti. 

Senatölerin Trump Jr.'ın 2017 yılında komisyona ve Senato Adalet Komisyonu'na verdiği yanıtlarla ilgili görüşmek istediği de bildirildi. Trump'ın eski avukatı Michael Cohen, soruşturmaya konu olan Moskova'da inşa edilmesi planlanan Trump Tower ile ilgili olarak başkanlık seçimlerinden önce Trump Jr'a en az 10 kez bilgi verdiğini açıklamıştı. Trump Jr. ise yaptığı açıklamalarda, konu hakkında sadece dolaylı bilgilere sahip olduğunu iddia ediyor. 

Editörün Seçimi

Multimedya