“Husilere karşı askeri harekât dışında bir seçenek kalmadı”

“Husilere karşı askeri harekât dışında bir seçenek kalmadı”

Çarşamba, 12 Haziran, 2019 - 13:15
Yemen hükümet sözcüsü Racih Badi (SABA)
Aden/Şarku’l Avsat
Yemen hükümeti, Suudi Arabistan’daki Abha Uluslararası Havaalanı’nın İran destekli Husi milisler tarafından hedef alınmasının ‘birinci sınıf bir terör eylemi’ olduğunu ifade etti.

Yemen hükümet sözcüsü Racih Badi, "Abha Uluslararası Havaalanı’nın Husi milisler tarafından hedef alınması birinci dereceden bir terör eylemidir” yorumunda bulundu.

“Askeri harekat dışında bir seçenek kalmadı”

Basi, Husi terörizmine son vermek için Arap Koalisyonu ve meşru hükümetin önünde askeri harekat hariç başka bir seçenek kalmadığını vurgulayarak, “Husiler yalnızca silah ve gücün dilinden anlıyor” dedi.

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu tarafından bugün erken saatlerde yapılan açıklamada, İran tarafından desteklenen Husi milislerin, Suudi Arabistan’ın Asir şehrinde bulunan Abha Uluslararası Havaalanı’na saldırı düzenlediğini ve 26 kişinin yaralandığı duyurdu.  

Koalisyon Sözcüsü El-Maliki, Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı'nın terör eylemleri ve Husi milislerinin ahlak dışı ihlalleri karşısında sivilleri korumak için kararlı adımlar atacağını da sözlerine ekledi.

Editörün Seçimi

Multimedya