Sosyal medya aktivistleri ‘Sita Ödülü’ne layık görüldü

Sosyal medya aktivistleri ‘Sita Ödülü’ne layık görüldü

Perşembe, 16 Mayıs, 2019 - 11:15
Çeşitli dallarda ödül verilen kişiler (Şarku’l Avsat)
Riyad/Şarku’l Avsat
Topluma önemli katkıları olan sosyal medya aktivistleri, ‘sosyal hizmetlerindeki üstünlüklerinden’ dolayı ‘Prenses Seeta (Sita) bint Abdulaziz Ödülü’ ile onurlandırıldı.

Ödül töreni, dün, ‘Fairmont Riyad’daki ‘Umm el-Joud’ girişimi açılışında yapıldı.

Sita bint Abulaziz Ödülü Yürütme Kurulu Üyesi Prens Suud bin Fahd, bulunduğu konum ve öneminden dolayı ödülün, topluma hizmet veren öncü girişimleri benimseme konusunda istekli olduğuna işaret etti.

Öte yandan Sita Ödülü Genel Sekreteri Profesör Dr. Fahd bin Hamad el Maglusi, yaptığı konuşmada, kurulun, toplumdaki sorunlara farkındalık yaratmaya, özel bir önem teşkil eden ve toplumda etki sahibi iletişim kanallarından oluşan sorunların çözümüne katkıda bulunmak için, sosyal iletişim araçlarına yatırım yapmak istediği sosyal ve ulusal rolüne dikkat çekti. Ayrıca nesiller için rol modeller oluşturmayı, toplumda olumlu ve onurlu bir görüntü oluşturmayı umut ve iyimserlikle hedeflediğini belirtti.

Dr. Fahd bin Hamad, toplumsal değerlerin pekiştirilmesi, her türlü ayrımcılık, nefret, fanatizm ve fitnenin bulunduğu yerlerden uzaklaşılmasıyla, tüm katmanlarında güvenli, hoşgörülü ve beraberlik vadeden bir topluma ulaşmak ve böylece milli sadakat ve aidiyetin artmasına yardımcı olmanın hedeflendiğini söyledi.

Umm el-Joud girişimi, aile, eğitim, sağlık, özel ve zorunlu ihtiyaçlar, kamuoyu bilinci, toplum sorumluluğu, teknoloji, dijital okuryazarlık, gelişim ve kendini geliştirme bilinci alanlarını kapsıyor.

Editörün Seçimi

Multimedya