Cristiano Ronaldo Filistin'e 1,5 milyon euro bağış

Cristiano Ronaldo Filistin'e 1,5 milyon euro bağış

Perşembe, 16 Mayıs, 2019 - 11:15
Cristiano Ronaldo Instagram
Londra/Şarku’l Avsat
Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, ramazan ayı dolayısıyla Filistin’de yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarının giderilmesi için 1,5 milyon euro bağış yaptı.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre kariyerine İtalya'nın Juventus takımında devam eden yıldız futbolcu, geçmişte de Filistin'e yardımlarda bulunmuştu.

Ronaldo 2012’de kazandığı Altın Ayakkabı ödülünün açık arttırmada satılmasına izin vererek elde edilen yaklaşık 1,5 milyon euronun da yine Filistinli çocuklara bağışlamıştı.

Yıldız futbolcu 23 Mart 2013’te İsrail-Portekiz maçında İsrailli futbolcu Yuval Spungin'in forma değiştirme isteğini reddetti.

Portekizli yıldız sadece maddi yardım yapmıyor; Real Madrid'de oynadığı dönemde, Filistinli çocuklarla kulübün düzenlendiği organizasyonlara da katılıyordu. Ronaldo, 2015 yılında Filistinli Haydar Mustafa ile bir araya gelerek hayalini gerçekleştirmesini sağladı.

Filistin’de Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanan evde kardeşi, anne ve babasını kaybeden, 5 yaşındaki Ahmed’le de İspanya’da bir araya geldi.

Editörün Seçimi

Multimedya