Ebeveynler, Game Of Thrones’un son sezonuna tepkili

Ebeveynler, Game Of Thrones’un son sezonuna tepkili

Çarşamba, 15 Mayıs, 2019 - 08:45
(The Independent)
Londra/Şarku’l Avsat
Bir zamanlar Westeros’un kurtarıcısı olarak görülen Daenerys Targaryen, Game Of Thrones’un yayımlanan son bölümünde, babasının izinden giderek “Deli Kraliçe” oldu.

Independent Türkçe'nin haberine göre, final bölümü nasıl biterse bitsin, Daenerys’in Kralın Şehri’ndeki binlerce masum insanı öldürmeyeceğini düşünen birçok izleyici, yaşananlara öfkelendi.

Bu izleyiciler arasında, Ejderhaların Annesi onuruna, çocuklarına Daenerys ya da Khaleesi adını veren çok sayıda ebeveyn yer aldı.

ABD Sosyal Güvenlik Kurumu’nun verilerine göre, 4 bin 500’den fazla bebeğin ismi, Game Of Thrones karakterlerinden seçildi. Bu bebeklerden 560’ına Khaleesi, 163’üne de Daenerys adı verildi.

6 yaşında Khaleesi adlı çocuğu olan Estrada, The Daily Beast’e yaptığı açıklamada, dizinin son bölümünü izlediğinde şoka uğradığını söyledi.

Estrada, Khaleesi isminin çok güçlü bir isim olduğunu ama yaşananlarla birlikte her şeyin değiştiğini ifade etti:

“Daenerys’ın güç oyununu devralışı, benim için hayal kırıklığı oldu. Hiç güzel değildi.”

Varys’ı canlandıran aktör Conleth Hill de kendi karakterinin ölümünü “sinir bozucu” olarak nitelemiş ve son 2 sezonun favori sezonları olmadığını söylemişti.

Lena Headey ise canlandırdığı Cersei karakterinin ölümü hakkında temkinli konuşmuş ve son sezona sair karmaşık duygular beslediğini ifade etmişti.

Editörün Seçimi

Multimedya