Erdoğan, İstanbul’da seçimlerin yeniden yapılması çağrısında bulundu

Erdoğan, İstanbul’da seçimlerin yeniden yapılması çağrısında bulundu

Cumartesi, 4 Mayıs, 2019 - 14:00
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da (AP)
Ankara/Şarku’l Avsat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle seçimi iptal etmesi çağrısında bulundu.

Erdoğan, İstanbul Bakırköy'de Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 25. Olağan Genel Kurulu ve Genel Merkez Binası açılış töreninde yaptığı konuşmada, “İstanbul’daki seçimler konusunda açık şüpheler ve usulsüzlükler var. Halkın iradesine gitmeliyiz. Halkın kararını kabul edeceğiz. Biz YSK'nın kararını bekliyoruz. Her şey kendilerine teslim edildi. Ne yaparlarsa yapsınlar biz adil bir karar bekliyoruz. CHP gibi YSK’yı tehdit etmiyoruz. Çünkü bu hayatta kalma meselesidir. Vatandaşlarımız İstanbul’da yeniden seçimi talep ediyor” dedi.

Geçtiğimiz ay düzenlenen yerel seçimlerde muhalefet adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanlığı zaferini ilan etmişti. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) yeni bir seçim talebinde bulunmasına rağmen YSK, İmamoğlu’na mazbatasını verirken, iktidar partisinin seçim sonuçlarına itirazı devam ediyor.

Editörün Seçimi

Multimedya