​Prens William, Christchurch saldırısından kurtulan çocuğu ziyaret etti

​Prens William, Christchurch saldırısından kurtulan çocuğu ziyaret etti

Perşembe, 25 Nisan, 2019 - 15:15
Kensington Sarayı'nın Twitter'daki resmi hesabından Prens William’ın yaralanan çocuk Alin Al Sati’yi ziyareti sırasında çekilen fotoğraf paylaşıldı
Wellington / Şarku’l Avsat
İngiltere Veliaht Prensi William bugün, geçen ay Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrindeki iki camiye düzenlenen saldırıdan kurtulan bir çocuğu hastanede ziyaret etti. Silahlı saldırıda yaralanan 4 yaşındaki Alin Al Sati komaya girmişti.

Kensington Sarayı'nın Twitter resmi hesabından Prens’in 4 yaşındaki kız çocuğunu ziyareti sırasında çekilen video kaydı ve fotoğrafı paylaşıldı. Bu ayın başında komaya giren küçük kız göremiyor, duyamıyor ve konuşamıyordu.

Videoda Prens William’ın Alin’le konuştuğu ve kendisine onunla hemen hemen aynı yaşta olan kızı Charlotte’tan bahsettiği görülüyor.

Alin, babasının da yaralandığı saldırıda biri başından olmak üzere 4 yerinden vurulmuştu.

The New Zealand Herald gazetesinde salı günü yayınlanan bir haberde Alin’in tekrar konuşmaya başladığı, doktorların vücut hareketlerini tam olarak kontrol altına almasını beklediğini ve görme yetisini tamamen geri kazandığını aktardı.

15 Mart'ta Cuma Namazı sırasında Christchurch’teki iki camiye düzenlenen saldırıda 50 kişi ölmüş, 48 kişi de yaralanmıştı.

Editörün Seçimi

Multimedya