​Genç Müslüman kadının İslam karşıtı göstericilere güldüğü fotoğrafı büyük beğeni topladı

​Genç Müslüman kadının İslam karşıtı göstericilere güldüğü fotoğrafı büyük beğeni topladı

Perşembe, 25 Nisan, 2019 - 14:30
Şeyma İsmail (Instagram)
Washington/Şarku’l Avsat
24 yaşındaki Şeyma İsmail, başkent Washington'da İslam karşıtı gösteri düzenleyen grubun önünde gülerek çektiği fotoğraf, Instagram’da büyük beğeni topladı.

Olay, Washington’daki bir grup göstericinin Şeyma’nın arkadaşlarına ‘cehenneme git’ diye bağırmasına dayanıyor. Beklenenin aksine göstericilerden korkmayan Şeyma, göstericilerin önünde gülümseyerek çektiği fotoğrafı Instagram hesabı üzerinden paylaştı. The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, fotoğraf çok cesaret verici olarak yorumlandı.

Şeyma, “Kendim olmaktan ne kadar mutlu olduğumu görmelerini istedim. Onlara, nazik olmaya ve pişmanlık duymamaya devam edeceğimizi, bağnazlığa karşı tebessümü yaymayı sürdüreceğimizi göstermek istedim” ifadelerini kullandı.

Kendisinin ve tesettürlü arkadaşlarının yaşadığı bölgede tacize uğradığını belirten Şeyma, zaman zaman kendisini güvende hissetmediğini söyledi.

Şeyma: Artık korkmuyoruz

İslam karşıtı insanlar önünde ilk kez alaycı bir fotoğraf çekmediğini ifade eden Şeyma, daha önce birkaç fotoğraf çektiğini, ancak Yeni Zelanda'da camilerin hedef alındığı saldırıdan sonra atmosferin değiştiğini söyledi. Beğeni toplayan fotoğrafın artık yeni bir anlam kazandığını ifade eden Şeyma “Artık korkmuyoruz” dedi.Şeyma, Yeni Zelanda’daki cami saldırılarının tartışıldığı bir konferansa katıldığını belirterek, saldırının ilk kurbanının saldırganı gördüğünde “Merhaba kardeşim” diyerek karşıladığını konferanstakilere üzerine basa basa söylediğini ifade etti.

Şeyma, mağdurun bu son sözlerinin, nefret karşında sunduğu nezaketin bir kanıtı olduğunu belirterek, “Genç Müslümanlar, nefret edenlere göz yumarak, dinimizi sevmemiz gerektiğini öğrenmeli” dedi.

Editörün Seçimi

Multimedya