Pakistan’da otobüse saldırı: 14 ölü

Pakistan’da otobüse saldırı: 14 ölü

Perşembe, 18 Nisan, 2019 - 10:30
urtarma ekipleri ve askerler, Pakistan'da terörist saldırısı bölgesinde (Reuters)
İslamabad/Şarku’l Avsat
Pakistan'ın güneybatısında askeri üniforma giyen silahlı kişiler bir durdurdukları otobüsteki 14 kişiyi öldürdü. 

Belucistan Eyaleti Emniyet Şefi Muhsin Hasan Butt, otobüsün Belucistan’daki Ketta şehrinden Gawadar şehrine doğru gittiği bilgisini vererek, otobüsün Makran bölgesinde silahlı kişiler tarafından durdurulduğunu bildirdi.

Alman haber ajansı DPA’ya konuşan bir istihbarat yetkilisi, otobüste 16 kişi olduğunu ve 2 kişinin kaçmayı başardığını söyledi.

Yerel polis memuru Ali Haydar ise, silahlı askerlerin yolcuları öldürmeden önce kimliklerini kontrol ettikleri bilgisini verdi.

Haydar, saldırıdan kurtulan 2 yolcunun yakındaki bir donanma hastanesinde tedavi gördüğünü ve tanıklık yapmaktan korktuklarını aktardı.

Saldırının sebebi henüz bilinmezken, milliyetçi Beluc isyancılar geçmişte Makran'da ordu mensupları ve bölge dışından gelen insanları hedef almıştı.

Şimdiye kadar kimse olayın sorumluluğunu üstlenmezken, istihbarat yetkilileri saldırının arkasında Belucistan Kurtuluş Ordusu’nun olduğunu düşünüyor.

İstihbarat yetkilileri, öldürülenler arasında Pakistan Donanması’ndan askerler ile Belucistan dışından gelen insanlar olduğunu da kaydetti.

Editörün Seçimi

Multimedya