​Kral Selman, Abu Dabi Veliaht Prensi’ni kabul etti

​Kral Selman, Abu Dabi Veliaht Prensi’ni kabul etti

Çarşamba, 17 Nisan, 2019 - 15:00
Kral Selman Abu Dabi Veliaht Prensi kabul etti (SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ında katılımı ile dün Riyad’daki Yemame Sarayı’nda Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ı kabul etti. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel meseleler de ele alındı.

Abu Dabi Veliaht Prensi, Kral Selman ile görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme yollarına değinerek, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan’ın tarihi bağları, iddialı bir vizyonu ve stratejik ortaklığı olduğunu söyledi.

Görüşmeye Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf, Devlet Bakanı Halid bin Abdurrahman el-İsa gibi isimlerin yanı sıra BAE’den Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoun bin Zayid Al Nahyan, Başkanlık İşleri Bakanı Mansur bin Zayid Al Nahyan, Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Şeyh Halid bin Muhammed bin Zayid Al Nahyan, BAE’nin Suudi Arabistan Büyükelçisi Şeyh Shakhbut bin Nahyan Al Nahyan gibi üst düzey yetkililer katıldı.

Editörün Seçimi

Multimedya