Kral Selman, Abu Dabi Veliaht Prensi ile görüştü

Kral Selman, Abu Dabi Veliaht Prensi ile görüştü

Çarşamba, 17 Nisan, 2019 - 07:00
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ında katıldığı toplantıda Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile görüştü. (SPA)
Riyad/Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Silahlı Kuvvetler Komutanı Yardımcısı ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile bir araya geldi. Görüşmeye Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’da katıldı.

Riyad’da Yemame Sarayı’nda bulunan ofisinde Muhammed bin Zayed’i ağırlaya Kral Selman bin Abdulaziz, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ise Riyad’da olmaktan ve Kral Selman ile görüşmekten mutlu olduğunu dile getirdi.

İki ülke arasında gelişen ilişkilere vurgu yapıldığı toplantıda Muhammed bin Zayed, Kral Selman’a, BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan'ın selamlarını iletti.

Toplantıya Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf, Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz ve Kral Selman bin Abdulaziz’in Genel Sekreter Yardımcısı Aziz el-Salem de katıldı.

Editörün Seçimi

Multimedya