Kral Selman, Endonezya Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

Kral Selman, Endonezya Cumhurbaşkanı ile bir araya geldi

Pazar, 14 Nisan, 2019 - 14:45
Riyad /Şarku’l Avsat
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman, dün Riyad’da Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile bir araya geldi. Suudi Arabistan-Endonezya ikili zirvesinde, bölgesel ve uluslararası arenadaki son gelişmelerin yanı sıra ikili ilişkiler ve işbirliği konuları ele alındı.

Görüşmelere Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Devlet Bakanı Prens Dr. Mansur bin Muteb bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf, Kraliyet Divanı Başkanı ve Devlet Bakanı Halid bin Abdurrahman el-İsa, Ticaret ve Yatırım Bakanı ile Belediye ve Köy İşlerinden Sorumlu Bakan Dr. Macid bin Abdullah el- Kasbi, Suudi Arabistan’ın Endonezya Büyükelçisi İsam es-Sagfi’in yanı sıra Endonezyalı üst düzey yetkililer katıldı.

Kral Selman dün Riyad’da bulunan Yemame Sarayı’ndaki ofisinde, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo’yu kabul etti ve Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyetin onuruna öğle yemeği verdi. Resepsiyona prensler, bakanlar ve üst düzey yetkililer de katıldı.

Öğle yemeğinin ardından yapılan ikili görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası arenadaki son gelişmelerin yanı sıra ikili ilişkiler ve işbirliği olanakları masaya yatırıldı.

Görüşme konuları arasında ayrıca, Suudi Arabistan’ın Endonezya’da rafinaj ve petrokimya yatırımları da yer aldı.

Editörün Seçimi

Multimedya