Almanya: 10 kişi terör şüphesiyle gözaltına alındı

Almanya: 10 kişi terör şüphesiyle gözaltına alındı

Cumartesi, 23 Mart, 2019 - 08:15
Frankfurt/ Şarku'l Avsat
Almanya hükümeti, dün sabah terörle mücadele kapsamında Rheinland-Pfalz ve Hessen eyaletlerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendiğini açıkladı.

Frankfurt Başsavcılığı Sözcüsü, yaptığı açıklamada “Ülkeyi büyük riske sokan bir suç oluşumu şüphesiyle ilgili operasyonlar düzenleniyor” ifadelerini kullandı. Sözcü, şüpheliler ve operasyonlarda hedef alınanların kimliği hakkında ayrıntı vermedi.

Frankfurt Başsavcılığı yetkililerinden gelen açıklamada, mümkün mertebe çok sayıda insanın öldürülmesi için tüfek ve otomobillerin kullanılmasını hedefleyen bir terör saldırısı gerçekleştirmelerinden şüphe edilen 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Başsavcılık Sözcüsü, gözaltına alınan şüphelilerin yaşlarının 20 ila 42 arasında değişen Alman vatandaşları olduğunu söyledi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, baş şüphelilerin Frankfurt’a yakın Offenbach am Main şehrindeki 21 yaşında bir genç ve Wiesbaden’deki 2 kardeş olduğu belirtildi. Açıklamada, hepsinin bölgedeki Selefi bir topluluğa bağlı olduğuna işaret edildi.

Editörün Seçimi

Multimedya