​Paris son protestoların izlerini siliyor

​Paris son protestoların izlerini siliyor

Pazartesi, 18 Mart, 2019 - 14:15
Paris/Şarku’l Avsat
Paris, Sarı Yelekliler isimli protestocuların 18. haftasına giren gösterileri sırasında dükkan ve restoranların yağmalanmasının etkilerini ortadan kaldırmak için hızlı davranırken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaşanan olaylar nedeniyle Pireneler’deki kayak tatilini yarıda keserek Paris’e döndü.

Macron, İçişleri Bakanlığı’ndaki kriz masasını ziyaretinde, bundan böyle şiddetin önlenmesi için ek sert tedbirler alacaklarını dile getirdi.

Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn, Başbakan Edward Philip’in güvenlik önlemlerini güçlendirme konusunu ele almak üzere Bakanlar Kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdiği bilgisini verdi.

Diğer taraftan, ABD Başkanı Donald Trump, Fransa tarafından kabul edilen iklim politikalarına saldırma fırsatını kaçırmadı.

Twitter hesabından konuya değinen Trump, “Paris İklim Anlaşması Fransa için neyi başardı? Sarı Yelekli protestocular tarafından yapılan 18 haftalık ayaklanmadan sonra iyi şeyler başardığını sanmıyorum” dedi.

 Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ise, “ABD’nin iç politikalarını dikkate almıyoruz ve bunun karşılıklı olmasını istiyoruz” diyerek iç işlerine karışılmamasını istedi.

Editörün Seçimi

Multimedya