​İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth iki farklı imza kullanıyor

​İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth iki farklı imza kullanıyor

Pazartesi, 18 Mart, 2019 - 10:00
Londra/Şarku’l Avsat
Dünyada en çok fotoğrafı çekilen kadınlardan biri olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in iki farklı imza kullandığı ortaya çıktı.

İmzalar genellikle insanı temsil eden bir gerçekliği yansıtıyor. Halkın çoğunluğu isimleri imzalamada tek bir yol kullansa da, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in iki farklı imzası bulunuyor ve her ikisi de birbirinden farklı.

Kraliçe, diğer ülkelere yaptığı resmi ziyaretler sırasında resmi evraklar ve konuk kayıtlarını imzalama ismini Elizabeth R olarak yapıyor. R harfi, Kraliçe anlamına geliyor. Aynı şekilde imzanın altına Kraliçe olduğu anlamını taşıyan bir çizgi koyuyor. Kraliçe, ailesine, dostlarına ve arkadaşlarına mektup yazarken ise daha kişisel bir tarz ile imza atıyor.

Hello dergisine göre, Kraliçe Elizabeth küçük yaşlardayken büyükannesi Mary’ye yazdığı bir mektupta, “Sevgili büyükannem. Güzel büyük ev için (Oyuncak ev) teşekkür ederim. Onu çok sevdim, kapağı, lobi ve yemek salonu çok güzel. Seni çok seviyorum. Lillibit” ifadeleri yer aldı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in imzasını kısaltmaması ise dikkat çeken bir diğer nokta. Geçtiğimiz hafta Bilim Müzesi’ne gerçekleştirdiği ziyareti Instagram hesabından paylaşan Kraliçe, yayınladığı paylaşımda Elizabeth R imzasını kullandı.

Editörün Seçimi

Multimedya