Mısır’da 16 terörist öldürüldü

Mısır’da 16 terörist öldürüldü

Salı, 19 Şubat, 2019 - 10:00
Kuzey Sina'da Ariş'e giden yolda Mısır güvenlik güçleri (Arşiv AFP)
Kahire/Şarku'l Avsat
Mısır İçişleri Bakanlığı, Ariş şehrinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 16 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. 

İçişleri Bakanlığı tarafından Salı günü yapılan açıklamada, Milli Güvenlik Teşkilatının, Mısır’ın Ariş şehrinde 2 teröristin şehirdeki önemli tesisler ve insanlara saldırı planladığını tespit ettiği, El Ubeyde bölgesinde terk edilmiş bir binada bulunan terörist gruba baskın düzenlendiği, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. 

Güvenlik güçlerinin, Abu Eyta bölgesinde inşa edilmekte olan bir binadaki terörist gruba baskın düzenlediği, çıkan çatışma sırasında da 6 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Güvenlik güçlerinin teröristlerden çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdiği belirtildi. 

Kahire'de patlama meydana geldi

Mısır İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başkent Kahire'de düzenlenen intihar saldırısında iki güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği belirtildi. 

Bakanlığın açıklamasında, geçtiğimiz hafta Giza’da el yapımı bomba ile düzenlenen saldırıyı düzenleyenlerin bulunması için gerçekleştirilen operasyon kapsamında takip edilen kişinin, El-Ezher Camisi yakınlarında üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiği bilgisi yer aldı.

Açıklamada ayrıca, saldırıda iki güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği, ikisinin de yaralandığı bilgisi verildi.

Editörün Seçimi

Multimedya