Pakistan'dan Hindistan’a Keşmir eleştirisi

Pakistan'dan Hindistan’a Keşmir eleştirisi

Cumartesi, 16 Şubat, 2019 - 14:00
İslamabad/Şarku’l Avsat
İslamabad/Şarku’l Avsat
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureşi, Hindistan güvenlik güçlerine ait bir araca yönelik düzenlenen bombalı saldırının ardından Yeni Delhi’den yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

Bakan Kureşi, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamada, hayal kırıklığına uğradıklarını, Hindistan’ın olayları soruşturmadan itici ve umursamaz tepkiyle Pakistan aleyhinde suçlamalarda bulunduğunu söyledi. Ayrıca Hindistan’ın suçlama yapmak yerine pratik ve somut kanıtlar bulmak zorunda olduğuna değinerek, kanıt istediklerini söyledi. Mahmud, açıklamasında, olayı adil bir şekilde araştıracaklarını ve gerçeğin ne olduğunu göreceklerini ifade etti.

Hindistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD’nin Hindistan’ın sınır ötesi terörizme karşı kendini savunma hakkını desteklediği aktarıldı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Hintli mevkidaşı ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, Perşembe günü yaşanan saldırı sebebiyle baş sağlığı diledi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bolton’un Hindistan’ın teröre karşı kendini savunma hakkını desteklediklerini ve saldırıyı destekleyenleri tespit etmek için yardım önerisinde bulunduğu belirtildi.

Editörün Seçimi

Multimedya