Lübnan İçişleri Bakanı Raya el-Hassan: Önceliğim Havaalanı

Lübnan İçişleri Bakanı Raya el-Hassan: Önceliğim Havaalanı

Cumartesi, 16 Şubat, 2019 - 12:45
Raya El-Hassan (EPA)
Beyrut/Şarku’l Avsat
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda güvenlik standartları konusundaki değerlendirmeyi tamamladı. Nihai raporun önümüzdeki haftalarda yayınlanması bekleniyor.

Lübnan İçişleri Bakanı Raya el-Hassan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Yusuf Fenianos ile düzenlediği ortak basın toplantısında, ICAO yetkilileri ile görüştükten sonra sonuçtan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, önceliklerinin arasına havaalanı dosyası olduğunu doğruladı.

Bakan Fenianos, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Lübnanlılara doğru yolda yürüdüğümüzü, havaalanındaki prosedürlerin etkin ve ihtiyaç duyulan zeminde olduğunu garanti ederim. Bugün ulaştığımız sonuçtan memnun kaldık” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı El-Hassan ise konu ile ilgili açıklamasında, “Havaalaanı dosyasını önceliklerim arasında, istisnalar dışında konu ile ilgili taviz vermeyeceğim. Havaalanı güvenliği konusunda soru işaretleri var, bu konu üzerinde duracağım. Yeni bir döneme giriyoruz, resmi değiştireceğiz. Vatandaşların kurumlara duyduğu güveni tekrar sağlamak istiyoruz” dedi.

Editörün Seçimi

Multimedya