Yemen Hadramut'ta 8 ton uyuşturucu ele geçirildi

Yemen Hadramut'ta 8 ton uyuşturucu ele geçirildi

Pazar, 10 Şubat, 2019 - 14:00
Marib'de ele geçirilen uyuşturcu (Arşiv - Saba)
Aden/Şarku’l Avsat
Yemen Ordusu’ndaki 1.Askeri bölgeye bağlı güçler Hadramut kentinde içinde bir eve operasyon düzenledi. 3 depoda toplam 8 ton uyuşturcu madde ele geçirildi.

Yemen Haber Ajansı SABA’ya açıklamalarda bulunan bir askeri kaynak,  baskında iki militanın yakalandığını ve 8 ton esrar ele geçirildiğini söyledi. Kaynak,  uyuşturcu madddelerin yanı sıra bir miktar patlayıcı (TNT) , dinamit, silah ve Husiler tarafından basılan 5 milyon dolar değerinde sahte para ele geçirildiğini açıklayarak, yakalanan iki militanın sorgusunun devam ettiğini belirtti.

Öte yandan Yemen Güvenlik Güçleri, Ma’rib kentinde Husi milislerinin kaçırmaya çalıştığı 23 kilo esrar ele geçirdi.

Yemen Haber Ajansı SABA’nın aktardığına göre karayolu güvenliği komutanı Albay Ahmed Durkum, “Beyda kentinin sınırından bulunan Mahliya bölgesindeki polis devriyeleri, küçük bir araç ile kaçırılmaya çalışılan ve ustaca bir şekilde gıda paketlerinin içine gizlenmiş esrar ele geçirdi. Araçta,  güvenlik noktasından kolay geçilmesi, arabanın aranmaması ve şüphe duyulmaması için bir aile de bulunuyordu ” dedi.

Albay Durkum Husilerin uyuşturucuyu, Yemenlilere karşı açtığı savaşı finanse etmek ve gençleri silah altına almak için  kullandığını ifade etti.

 

Editörün Seçimi

Multimedya