​Carlos Ghosn, Versay Sarayı’na düğün masraflarını ödeyecek

​Carlos Ghosn, Versay Sarayı’na düğün masraflarını ödeyecek

Cuma, 8 Şubat, 2019 - 14:15
Carlos Ghosn ve eşi 2017’de gerçekleştirilen Cannes Film Festivali’nde (Reuters)
Paris/Şarku’l Avsat
Carlos Ghosn’un Versay Sarayı ile yaptığı 50 bin euroluk (yaklaşık 57 bin dolar) sponsorluk anlaşmasının ardından Renault’un eski CEO’sunun tüm düğün masraflarını kendi mal varlığından karşılayacağı ifade edildi.

Japonya’da yolsuzluk gerekçesi ile tutuklu bulunan Renault’un eski CEO’su Ghosn’un aile sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, dün şirket tarafından Ghosn’un Versay Sarayı ile yaptığı 50 bin euroluk (yaklaşık 57 bin dolar) sponsorluk anlaşmasının ardından eski CEO’nun düğün masraflarını ödemeyi kabul ettiği söylendi.

Bloomberg’in sözcüden alıntıladığı haberde, Ghosn’un bu miktarı Saray’a ödeyeceği ve otomobil şirketinin önceki masrafları karşılayacağı aktarıldı.

Le Figaro gazetesinin haberine göre, Paris’te Versay’ın bahçesinde bulunan Grand Trion Sarayı’nda 2016 sonbaharında düzenlenen Ghosn’un gösterişli düğününün şirket fonları ile yapıldığı aktarıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Versay Sarayı ile imzalanan 50 bin euroluk anlaşmanın, şubenin kendisine ait hesaptan verilmiş olduğu belirtilerek, konunun adli makamlara devredilmesi gerektiğine karar verildiği bildirdi.

Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana mali usulsüzlük yaptığı gerekçesi ile Japonya’da tutuklu bulunuyor.

Editörün Seçimi

Multimedya