Mısır insan kaçakçılığı ağını çökertti

Mısır insan kaçakçılığı ağını çökertti

Cuma, 7 Aralık, 2018 - 14:30
Mısır polis memurları (Arşiv- Reuters)
Kahire/Şarku'l Avsat
Mısır İdari Kontrol Kurumu, aralarında Arapların ve Avrupalıların da olduğu, insan ticareti yapan 20 suçlunun uluslararası ağının çökertildiğini duyurdu.

Kurum tarafından Facebook’ta yapılan açıklamada suçluların zor durumdaki kadınları kullanarak ahlak dışı davranışlarda bulunmaları için baskı uyguladığı belirtildi. Ayrıca Türkiye ve Hindistan’dan hava ve karayolları aracılığıyla uyuşturucu madde kaçırarak büyük çoğunluğu genç olan müşterilerine pazarladığı kaydedildi.

Açıklamada Başsavcı’nın emriyle davanın soruşturulması için Kamu Fonu Savcılığı’nın görevlendirildiği bilgisi verildi. Kamu Savcılığı’ndan alınan izinle gerçekleri ortaya çıkarmak ve belgelemek amacıyla söz konusu ağın faaliyetlerinin gizlice takip edildiği, tüm şüphelilerin gözaltına alındığı ve Gize’deki Muhendisun mahallesindeki ev ve kafelerin arandığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada Mısır İdari Kontrol Kurumu’nun İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle söz konusu suçluları yakaladığı ayrıca beraberlerindeki çok miktarda uyuşturucuya da el koyduğu belirtildi.

 

Editörün Seçimi

Multimedya